Z algorytmami za pan brat
Awans do etapu centralnego Olimpiady Informatycznej

Zdjecie

Jakub Woźniak z klasy II P kocha algorytmy i czuje się wśród nich jak ryba w wodzie. Nie dziwi zatem fakt, że z powodzeniem wziął udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej. Właśnie awansował do III etapu Olimpiady, zajmując 40 miejsce wśród 103 uczestników zakwalifikowanych do ogólnopolskiego finału. Dzięki temu już jest finalistą Olimpiady Informatycznej, jest zwolniony z egzaminu maturalnego z informatyki (100%) i będzie miał wolny wstęp na studia informatyczne. Udział w Olimpiadzie polega na napisaniu programu komputerowego rozwiązującego zadany problem algorytmiczny. Na II etapie, który dał Kubie awans, były 4 takie zadania.

Etap centralny odbędzie się w Warszawie w dniach 25 – 28 marca 2025r. Jakub powalczy wtedy o jeszcze wyższe laury.

Jakub, gratulujemy, cieszymy się z Twojego sukcesu i mocno trzymamy kciuki!