Święto Kasprowiczan

Zdjecie

Środa 29 stycznia była dniem Mieczysława Kozara Słobódzkiego – postaci wybitnej, żołnierza Rzeczpospolitej, kompozytora, pedagoga, animatora życia kulturalnego, a dla nas przede wszystkim twórcy i pierwszego dyrektora “Kasprowicza”. Cały ten dzień obfitował w wydarzenia związane z obchodami 60 rocznicy śmierci Mieczysława Słobódzkiego. Kulminacja tych uroczystości miała miejsce w auli naszego Liceum o godzinie 18.00. Licznie zgromadzonym gościom przybliżona została postać Kozara, a wspaniałych wrażeń dostarczył koncert pieśni patriotycznych Reprezentacyjnego Chóru Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki z Wrocławia. Nie zabrakło oczywiście "Białych róż". I Liceum było współorganizatorem uroczystość i co dla nas istotne, zaakcentowany został epizod życia Kozara jako organizatora i dyrektora "Kasprowicza".
Dziękujemy bardzo wszystkim za przybycie i pamięć o Mieczysławie Słobódzkim.