Talenty Mikołaja

Zdjecie

To, że Mikołaj Deptalski (3D) „uwodzi” grą na pianinie, wiadomo większości z nas. Teraz dochodzi kolejny fakt: jest też doskonałym humanistą i znawcą literatury polskiej.
W dniach 3 -6 . kwietnia odbył się w Warszawie etap centralny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Nasz Super Humanista pracował z dużym zaangażowaniem przed finałem Olimpiady, zawzięcie brnął przez kolejne tomiszcza i tomiki, opracowywał różnorakie tematy, tworzył konspekty... I jest doskonały efekt!
Napisał w Warszawie świetną rozprawkę, został zakwalifikowany do części ustnej ( a to udaje się już tylko najlepszym z najlepszych ) i uzyskał tytuł finalisty tejże Olimpiady. A tytuł ten zwalnia Mikołaja z maturalnego języka polskiego. Zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym otrzyma wynik 100%.
A jak podsumowuje swój sukces Mikołaj? „Pracy rzeczywiście było sporo, satysfakcja ogromna. A sięgając do początku, najważniejsze chyba jest, żeby na swojej drodze, w odpowiednim momencie, spotkać odpowiednich ludzi”.
Gratulujemy sukcesu Mikołaju. Cieszymy się i jesteśmy z Ciebie dumni. Bardzo!!!
Opiekunką olimpiady jest Beata Wierzbicka